O czym jest najnowsza książka Ireny Małysa?

Premiery 2021 roku zapowiadają się kusząco szczególnie dla fanów sensacji, kryminałów oraz thrillerów. Irena Małysa wydała właśnie swoją najnowszą książkę, w której po raz kolejny zaskakuje fanów nieoczywistym biegiem historii oraz postaciami, z którymi można się utożsamić. “W cieniu Babiej Góry” (https://www.taniaksiazka.pl/w-cieniu-babiej-gory-irena-malysa-p-1452475.html) to dzieło, które nie tylko zszokuje czytelnika, ale także zapewni wiele godzin rozrywki.

O czym jest najnowsza książka Ireny Małysa?

Najnowsza książka Ireny Małysa to nie tylko kryminał, ale także książka, w której dowiadujemy się co miało miejsce w 1969 roku. Jest to data, która zapewne dla wielu osób nie jest szczególnie pamiętna. Jednak to właśnie wtedy miało miejsce tragiczne wydarzenie, które niejako mąci wizerunek Babiej Góry jako atrakcji turystycznej. To właśnie tam miała miejsce katastrofa lotnicza, która okazała się śmiertelną dla całej załogi samolotu. Mogłoby się wydawać, że prawie 50 lat po tragedii nikt już nie będzie o tym wydarzeniu pamiętać jednak autorka przypomina o tej tragedii, a co więcej autorka opisuje to zdarzenie oczami osoby, która wie, że niechybnie czeka ją śmierć.

W cieniu Babiej Góry” to książka, która tragedię z 1969 przeplata na zmianę z historią Basi Zajdy- policjantki, która nie może cieszyć się spokojnym, szczęśliwym życiem. Powrót w okolice Babiej Góry również nie okaże się jej wyzwoleniem. Stanie ona przed jeszcze cięższą rzeczywistością w momencie, gdy jej przyjaciółka zostaje zamordowana. Czy ofiary tragedii z 1969 roku chcą dalszego rozlewu krwi?

Cień smutku i żalu Babiej Góry

Babia Góra mimo, że jest pięknym miejscem. To miała tutaj miejsce tragedia, która nie tylko przysłoniła urok tego miejsca, ale także stała się inspiracja dal pisarki Irany Małysa do stworzenia nowej, oryginalnej historii. Babia Góra zostanie przedstawiona jako miejsce nie tylko cieszące się urokami przyrody, ale także takim, w którym panuje atmosfera grozy oraz tajemnicy, która nie będzie łatwa do rozwiązania. Policjantka Basia Zajda mimo, że nie pełni służby zawodowo to będzie ona zmuszona zająć się sprawą morderstwa przyjaciółki. Nie planowała tego, ale nie może tak po prostu zapomnieć o tym i uciec. Czy da ona sobie rady z nową sytuacją? Czy to morderstwo okaże się jedynym przypadkiem? Czy jest to dopiero początek niezliczonej serii morderstw, która na zawsze odbierze urok Babiej Górze? Książka “W cieniu Babiej Góry” to kryminał, który Irena Małysa napisała z myślą o czytelnikach spragnionych prawdziwych emocji.